Mikrocement

Mikrocement to specjalna, ultra cienkowarstwowa zaprawa, którą stosujemy do wykańczania różnych powierzchni użytkowych. Możemy nim wykończyć podłogę, ścianę lub ich części np. w połączeniu z drewnem. W pomieszczeniach mieszkalnych mikrocement nakłada się najczęściej z efektem dekoracyjnym lub barwi, aby nawiązać do kolorystyki wnętrza.  Mikrocementy nazywane są przez fachowców „systemami milimetrowymi” ponieważ układana warstwa ma zazwyczaj nie więcej jak grubości 2-3 mm.

Mikrocement, czyli co?

Termin „mikrocement” nie jest do końca zdefiniowany i różni wykonawcy, producenci mogą oferować trochę inne produkty pod tą nazwą. Mikro – czyli mała grubość – od 2 do 3 mm. Cement, czyli na bazie cementu. Dodatkowo w masach mikrocementowych mamy domieszki polimerów, co czyni masę bardziej spoistą, pozwalającą wykonać tak cienką warstwę. Utwardzenie odbywa się na zasadzie polimeryzacji i po 24 godzinach można wpuścić na mikrocement ruch pieszy, a po 7 dniach uzyskać pełną twardość. Przy normalnym betonie trwa to znacznie dłużej i nie jest możliwe uzyskanie tak cienkich warstw. Przy betonie potrzebne są min 4 cm co dyskwalifikuje go do niektórych zastosowań. Olbrzymią przewagą mikrocementu jest to, że kompletnie nie pyli, nawet przy intensywnym ruchu pieszym. Beton niestety pyli i należy go zabezpieczać co jakiś czas specjalnymi powłokami.

W 3D Floor Design specjalizujemy się w mikrocementach i bardzo chętnie łączymy je z klasycznymi żywicami. W procesie wykonawczym mikrocementu używamy żywic jako podkładów (dla ustabilizowania podłoża) ze względu na podobną grubość: mikrocement 2-3 mm; systemy żywiczne 0,5 – 2,5 mm. Za sprawą tak małej grubości obie klasy produktów – mikrocementy i żywice – nazywane są „systemami milimetrowymi” i w niektórych sytuacjach mogą być zamiennie stosowane. Dlatego właśnie bardzo sprawnie łączymy technologię mikrocementów i żywic.

Do jakich obiektów nadaje się mikrocement?

Na podłogi lub ściany do mieszkań, domów, loftów, biur, sklepów, klubów, restauracji, pomieszczeń mokrych typu: łazienka, sauna. W zasadzie do wszystkich obiektów gdzie chcemy uzyskać efekt dekoracyjny, oczekujemy „surowego”, czasem industrialnego wnętrza (choć powierzchnie mikrocmentu można równiez „ocieplać” wizualnie np. poprzez łączenie ich z drewnem). Dodatkowo do pomieszczeń mało- i średniopowierzchniowych, gdzie „mamy mało miejsca” – np. nie chcemy zbytnio podnosić poziomu zero posadzki, albo nakładać na ścianę grubej warstwy tynku.

Powierzchnie ścienne wykonane z mikrocementu wnosząc swoją powierzchnią powiew industrializmu, idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz, ale również w zestawieniu z klasycznymi meblami potrafią stworzyć pełną synergię.

Możliwości wykorzystania mikrocementu są w zasadzie nieograniczone. Poprzez możliwości barwienia, uzyskiwania powierzchni o rozmaitych fakturach, wykonywania powierzchni wodoszczelnych mikrocement może mieć zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach oraz na zewnątrz. Przykładowe elementy, które mogą być wykonane z mikrocementu: podłogi, schody (stopni lub same podstopnice), ściany, brodziki, powierzchnie balkonów i tarasów. Zacierany, wodoszczelny mikrocement świetnie sprawdzi się jako blat w łazience, kuchni lub w formie parapetu.

Skontaktuj się z nami

kontakt@3dfloordesign.pl

696-107-123

Obszar działania: Warszawa, woj. mazowieckie, cały kraj

5 + 15 =

Wykonujemy – Mikrocement – specjalna cienkowarstwowa zaprawa, którą możemy wykończyć podłogę lub ścianę z dowolnym efektem dekoracyjnym. Powierzchnie z Mikrocementu idealnie nadają się do nowoczesnych wnętrz, wnoszą chłodną nutę industrializmu. Dodatkwo wykonujemy Nowoczesne Podłogi z Żywic, Kamienne Dywany, Podłogi 3D. Działamy na terenie: województwa mazowieckiego, Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Błonie, Żyrardów, Piastów, Piaseczno, Marki, Skierniewice, Międzyborów, Wilanów i inne.